'Een helder tegengeluid'

'Een helder tegengeluid'

In Pieters perspectief krijgt Pieter Bootsma, CEO van Royal FloraHolland maandelijks het woord. In zijn column op de website van Royal FloraHolland deelt hij zijn perspectief op de afgelopen maand.

Februari stond in het teken van Valentijnsdag, traditioneel het eerste grote piekmoment van het jaar. Qua cijfers zien we een vergelijkbaar beeld als in januari: de prijsontwikkeling blijft zeer sterk, de volumes blijven daarentegen, net als vorige maand, achter op vorig jaar. Het was mooi om te zien dat de vraag naar bloemen in februari wederom groot was. Niet alleen bij de productgroep Roos, maar het ging op voor bijna alle productgroepen. Gezien de sterke prijsvorming bewees de wet van vraag en aanbod zich in de praktijk.

Valentijnsdag in de media
Valentijnsdag zorgt ook voor veel media-aandacht. Bloemen zijn en blijven de ultieme blijk van liefde en genegenheid. Dat was zichtbaar in veel media, zowel Goedemorgen Nederland, Hart van Nederland als Eva waren op bezoek bij onze hub in Aalsmeer. Tegelijkertijd werd in de de schrijvende pers een podium geboden aan kritische geluiden over het gebruik van gewasbescherming. In nauwe samenwerking met Bloemenbureau Holland en Glastuinbouw Nederland hebben we op basis van feiten een helder tegengeluid laten horen, waarin we de stevige stappen hebben benadrukt die kwekers zetten op het gebied van verduurzaming van hun teelt.

Een toekomstbestendige marktplaats
Afgelopen maand hebben we met de Ledenraad en de Raad van Commissarissen belangrijke stappen gezet in het aanscherpen van onze strategie. Het toekomstbestendig maken van onze marktplaats staat daarbij centraal. Denk aan investeringen in uitgesteld onderhoud, verduurzaming en innovatie. We rollen de communicatie met betrekking tot deze plannen nu verder uit richting het bredere ledenbestand en zoeken actief de dialoog op om deze plannen gezamenlijk vorm te geven. Dat moet deze zomer leiden tot heldere conclusies met het oog op de toekomst.

Lees hier verder

Bron: Royal FloraHolland

Deel artikel